RUDA Z OSTRAVY

22. prosince 2014 v 22:57 | George |  životopisy osobností a skupin
RUDA Z OSTRAVY (Michal Kavalčík)


Michal Kavalčík (* 13. června 1975, Český Těšín, Československo) známý pod přezdívkou Ruda z Ostravy je český herec, zpěvák a moderátor.

Život

Vystudoval Ostravskou konzervatoř, obor hudebně-dramatický. Účinkoval v muzikálech Dracula, Evita, Hamlet a Krysař, v současnosti hraje v muzikálech Cikáni jdou do nebe (titulní role Lojko Zobara). Od 18 let pracuje jako rozhlasový moderátor, v současnosti na stanici Frekvence 1. Do povědomí veřejnosti se dostal účastí v pořadech Na stojáka a X Factor pod přezdívkou Ruda z Ostravy. S pomocí Noisebrothers vytvořil hudební klip "Markéta" - parodie na píseň "Falling Slowly", s Martinou Pártlovou a s pomocí Janka Rubeše a United labels, SE, zase klip "Ostrava", který paroduje píseň "Empire State of Mind" od Jay-Zho a Aliciy Keys.
20. září 2010 se uskutečnila premiéra nového klipu nazvaného "Veřejný nepřítel", jež je parodií na klip slovenského rappera Rytmuse. Původní klip odehrávající se v Bratislavě byl nazván "Verejný nepriateľ". Klip byl natočen pod produkcí United Labels.[zdroj?] Ve stejném roce na Óčku zazpíval ukázku své nové písně "Tata zvrací" - parodie na píseň "Paparazzi" od "Lady Gaga".
V listopadu 2010 obdržel Ruda z Ostravy Cenu Óčka v nové kategorii nejlepší zakázaný klip.[zdroj?]
Účinkoval v rámci Letních Shakespearovských slavností v Ostravě v roce 2012 jako Kotrba, mladík z vesnice, a to ve hře Marná lásky snaha.
V roce 2012 účinkoval v pořadu Vtip za stovku televize Barandov, začátkem roku 2013 pak v pořadu České televizeTýden v tahu.
V roce 2011 zazpíval na Frekvenci 1 na oslavu vítězství Petry Kvitové na Wimbledonu píseň Každý ti to Petro závidí(předělávka písně Každý mi tě lásko závidí od Michala Davida). V roce 2013 nazpíval s Yettym píseň Cysta, která paroduje píseň Cesta od skupiny Kryštof s Tomášem Klusem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama